אייל הירש  צלם

Eyal Hirsch  photographer

צילום חוצה גבולות  סדנאות צילום

טיול צילום - מרוקו
טיול צילום - מרוקו
טיול צילום - מרוקו

  18.4-28.4.17    טיול צילום למרוקו

מסלול הטיול

 

יום 1 / תל אביב – אירופה – קזבלנקה – פס (מיניבוס)  18/4

נצא בטיסת בוקר אל עבר קזבלנקה דרך יעד באירופה. לאחר הנחיתה ניסע אל העיר פס. בסיום ההתארגנות במלון נצא לסיבוב היכרות ראשונית עם העיר. ביום זה נכיר ונתוודע לאורבניות של העיר פז וסמטאותיה הצרות. ניכנס אל נבכי העיר העתיקה, נתוודע לאנשי העיר, לריחות, לטעמים ולצבעוניות האין סופית. נסיים לקראת שקיעה בתצפית מרהיבה על העיר.

לינה : פס 

 

יום 2 / פס  (מיניבוס)  19/4

את מרבית היום השני למסע, נקדיש לשווקים בעיר. נתחיל את הסיור בתצפית על העיר באור הבוקר, לאחר מכן נתחיל בסיור אורבני. נכיר את המלאח היהודי, נפגוש בבעלי מלאכה שמלאכתם נעשית לפי מסורת עתיקה, נשוטט בין הסמטאות של המדינה העתיקה, בין בעלי המלאכה והשווקים הצבעוניים והריחניים, סוק אלעטרין – מוכרי התבלינים, סוק אלחינה – שוק הכופר, סוק א-סבעין – שוק צובעי הצמר, סוק א-דרבעין – שוק הבורסקאים, יום גדוש ומרתק.

לינה : פס

 

יום 3 / פס – אוזוד (ג׳יפים) 20/4

לאחר ארוחת הבוקר נקבל את הג׳יפים, נצא מהעיר פס לכוון אוזוד. נחצה את רכס האטלס, נפגוש בדרך את קופי המקוק, נעבור דרך העיירה האלפינית איפראן ונרד לכוון עמק בני מלאל. לעת ערב נגיע למלון. לינה: אוזוד

 

יום 4 / אוזוד –מפלי אוזוד- אגם בין אל ווידאן – אימלשיל  (ג’יפים) 21/4

לאחר ארוחת הבוקר נצא  למפלי אוזוד ובהמשך לאורכו של אגם בין אל ווידאן, נבקר בשוק מקומי ברברי ונמשיך להעפיל אל עבר מרומי האטלס ומשם לתצפית לעבר אגמי אימילשיל.

לינה: אימלשיל

 

יום 5 / אימלשיל– קניון הדאדס  (ג’יפים) 22/4

נפתח את הבוקר בהשכמה מוקדמת ובצילום זריחה מרהיב באחד האגמים באיזור. נחזור למלון לארוחת בוקר, לאחר מכן נצא בנסיעה לאורך הנחלים הזורמים לכוון כפר אגדל. נפרד מהכביש ונכנס לנסיעת שטח מרהיבה בלב רכס האטלס. נחצה את מעבר ההרים "טיזי וואנו" ממנו נשקף נוף מדהים ומשם נרד לתוך קניון הדאדס הצר והעמוק. לינה: דאדס

 

יום 6 / דאדס – מרזוגה  (ג’יפים)  23/4

נתחיל את היום בנסיעה לעבר מדבר סהרה, לקראת שעת צהרים נגיע אל המאהל הטוארגי ולדיונות המרהיבות. נתארגן במאהל ונתחיל את הצעידה לכוון הדיונות. נטפס לראש הדיונה הגדולה לצפות בשקיעה - שקיעה שלא תשכחו לעולם. נשוב למאהל לארוחת ערב,

לינה: מרזוגה

 

יום 7 / מרזוגה – ווארזאזאת (ג’יפים)  24/4

 נתעורר לצילומי זריחה במדבר, לאחר ארוחת הבוקר נצא לכוון ג’בל סהרו. הרכס מתאפיין בתצורות בזלתיות מיוחדות, כהות וחדות. נמשיך בנסיעה לעבר עמודי באב עלי ולכפר נוקוב ומשם לעבר ווארזאזאת עיר הסרטים.

לינה: ווארזאזאת

 

יום 8 / ווארזאזאת - מרקש  (ג’יפים)  25/4

בשעות הבוקר נצא לבקר בקסבת היט בן חדו. בתום הסיור נמשיך בנסיעת שטח לאחד האזורים הפחות מתויירים של מרוקו, דרך נופית אשר תחילתה במכרות הכסף והמשכה בנוף קדומים מרהיב שילווה אותנו בדרכנו אל מרקש. את שעות אחהצ והערב נקדיש לסיור בשוק הלילה בכיכר ג'מע אל פנה המפורסמת.

לינה: מרקש

 

יום 9 /  מרקש - אסווירה  (מיניבוס) 26/4

לאחר ארוחת בוקר ניסע  לכוון העיר אסווירה, עיר נמל שלווה ששוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי, ומוגנת על ידי מפרץ טבעי. עיר מבוצרת ומלאת אווירה, רחובות צרים, בתים שצבועים בכחול ואדום, חנויות קטנות של אמנים ומגלפי עץ, נמל דיג שהוא אחד מנמלי הדיג העיקריים במרוקו.

לינה: אסווירה

 

יום 10 / מרקש , העיר האדומה 27/4

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכוון מרקש, את היום כולו נקדיש להיכרות עם העיר מרקש. נסייר בינות לדוכנים של השוק הגדול ונצפה בבעלי המלאכה הרבים שבו: חרשי ברזל, צובעי צמר, מעבדי עורות ובעלי מלאכה מסורתיים רבים אחרים. נתוודע  לכיכר ג'מא אל פנא, הכיכר הססגונית של העיר, הכיכר שכל ערב נהפכת לשוק אוכל ענק, שוק מגוון ומרהיב ביופיו ובטעמו, כמו כן מתקבצים בו קוראים בקלפים, מרקידי נחשים, מספרי סיפורים…ועוד שלל טיפוסים מרתקים.

לינה: מרקש

 

יום 11 / מרקש – קזבלנקה – אירופה – תל אביב  (מיניבוס)  28/4

סיור בוקר אחרון בעיר, ובשעות הצהריים נעלה על האוטובוס שיוביל אותנו לשדה התעופה. 

 

 

 

 

כתבה בנושא מסעות צילום עם אייל הירש מתוך אתר

מרוקו. רק מלומר את המילה "מרוקו" הדימיון מתחיל להיכנס לסערת חושים. מרוקו שימשה לאורך מאות בשנים כגשר בין היבשות אירופה ואפריקה. תושבי המדבר הברברים באו במגע עם סוחרים פורטוגזים טרם צאתם למסעות ארוכים לרוחבו של מדבר סהרה. הרוכלים בשווקי קזבלנקה, רבאט ופז סחרו בתבלינים מסתוריים עם הספרדים, והשמועות על כיכר הג'מע אל-פנה במרקש הגיעה לכל קצווי אירופה. מרוקו היא ארץ של עושר אדריכלי. ערי ימי הביניים, המבצרים הברברים והמבנים המוסלמים נחשבים ליפים ביותר בעולם. הטבע במרוקו עוצר נשימה, מפסגות האטלס הגבוהות מכוסות השלג, נהרות סוערים ואגמים אלפיניים ועד המרחבים האין סופיים של ארץ מדבר הסהרה. אולם הדבר הבולט ביותר בביקור במרוקו, הוא שנראה שההיסטוריה נוכחת בכל פינה. מרוקו היא מוזיאון פתוח ללא מסגרות ועם צבעים אנושיים וטבעיים. האומנות והמלאכות משלבות ישן וחדש, תוצר הכיבושים והאוכלוסיות המגוונות שעברו בה במהלך ההיסטוריה. כל גל אנושי כזה השקיע מתרבותו והותיר לנו אוסף מגוון של חוויות ויזואליות. 

*כמה מילים על הצילום. 

לאורך המסע ינתן דגש על האמירה הצילומית, אמירה אישית של כל אחד מהמשתתפים, אמירה שתישאר איתנו לעד. המסע ילווה בהדרכה צמודה הן מהפן הטכני והן מהפן האומנותי. ניפגש עם אנשי הרחוב, ניפגש עם השווקים הצבעוניים, ניפגש עם הקולינריה, ניפגש עם הטבע, ניפגש עם חיי הרחוב… ניפגש עם אין סוף ריגושים. וכל זה יתועד באופן הטוב ביותר. 

בזכות אופי הטיול, נהיה גמישים לעצור בכל כפר או שוק שנפגוש על הדרך. 

חשוב לציין, הטיול מתאים לכל אוהבי הצילום והמסעות, אין צורך בידע צילומי קודם. הקבוצה תהיה בת מקסימום  12 אנשים, מה שמאפשר יחס אישי והתנהלות מגובשת.

טיול צילום - מרוקו
טיול צילום - מרוקו

כללי:

מחיר:

10-12 מטיילים: 3140 דולר לאדם בחדר זוגי.

8-9     מטיילים: 3380 דולר לאדם בחדר זוגי.  

תוספת לחדר יחיד 380 דולר

***מחיר סופי יקבע בזמן הכרטוס. בהתאם לשינוי במחירי כרטיסי הטיסה. 

תעופה: טיסה סדירה. תל אביב – אירופה – קזבלנקה – אירופה – תל אביב

הדרכה: אייל הירש-מדריך צילום + מדריך מקומי דובר אנגלית

הטיול במתכונת חצי פנסיון. (בוקר וערב)

המחיר אינו כולל טיפים.

מחיר הטיול הינו לאדם בחדר זוגי

מלונות: 

במהלך הטיול נשהה במלונות ברמה הגבוהה/הטובה לאותו איזור (למעט 2)

הקבוצה תהיה בת מקסימום 12 משתתפים, מה שמאפשר יחס אישי והתנהלות מגובשת.

3 מטיילים בג׳יפ 

  • במידה ויהיו שינויים במחירי הטיסות או היטלי הדלק, יעודכן מחיר הטיול בהתאם

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

אייל הירש 972-50-2320040          eyal0502320040@gmail.com