top of page

מסלול הטיול

 

ימים 1-2 /   אודאייפור 

ננחת בניו בדלהי בבוקר, מעבר לטרמינל טיסות פנים וטיסה לאודאייפור - העיר המלכותית הלבנה ובה מקדשים ומבנים לבנים וארמונות אקזוטיים על גדת אגם פיצ'ולה.

העיר הרומנטית ביותר בראג'סטן ואולי אף בהודו, נחשבת גם לאחת הערים העתיקות והיפות.

 נבקר במקדש הראשי של משפחת המלוכה ובבזאר בעיר העתיקה, נמשיך בסמטאות מפותלות עד לשער המרשים הנפתח לאגם באזור הכובסות, נפגוש בעלי מלאכה אותנטיים, לאחר מכן נשוט באגם ונצפה באיים שעליהם נבנו ארמונות הלקוחים מאגדות אלף לילה ולילה.

 ערב אחד יוקדש למופע מקומי של ריקוד ותיאטרון, חוויה מרתקת.  

לינה אודאייפור.

יום 3ג'ודפור - העיר הכחולה

ג'ודפור, היושבת על קצה "מדבר טאר" Tar, נקראת גם עיר השמש בשל היותה חמה כל השנה.

יש נטיה לחשוב שבהודו הבתים נצבעים כדי למשוך תיירות, אולם כמו שלכל דבר בהודו יש סיבה גם כאן יש סיבה הסטורית ומעניינת.

 בג׳ודפור מרבית הבתים צבועים בכחול, ואת הסיבה נגלה כנגיע לשם.

נעלה למבצר Mehrangarh Fort ונשקיף על העיר, מחזה מיוחד במינו.

נבקר בכפרים הסמוכים לעיר, וכמובן נשוטט בעיר העתיקה והמיוחדת של ג׳ודפור.

 

ימים 4-5 /   פושקאר ופסטיבל הגמלים 

פושקאר - ע"פ ההינדואיזם נוצרו החיים האנושיים על ידי פרח לוטוס שהאלים הטילו מן השמיים ובמקום בו הוא נחת נבעו מים ולכן פושקאר קדושה וזוכה לביקורי עולי רגל כל ימות השנה ולמסות גדולות של מבקרים וצליינים בחגים העיקריים וסביב לילות הירח המלא. פעם בשנה לקראת הירח המלא של חודש קארטיקאיה מתכנסים בפושקאר בעלי עדרי גמלים מקנה וצאן שרובם חיים עדיין כנוודים בסביבה מדברית קשוחה – התכנסות זו למטרות סחר, התעדכנות, שידוכים ועוד, נמשכת מזה מאות שנים ולמעשה משלבת פולחן דתי ורחצה מטהרת באגם עם ביזנס ועניינים ארציים יותר. 

נקיף את האגם בו רוחצים המוני הצליינים ועורכים טקסי פולחן, נבקר במקדשים שסביבו, נערוך טכס פוג׳ה.  בשעות הבוקר המוקדמות נצא לאגם לחזות בטכסי פולחן ייחודים לבוקר. נסייר בשווקים הצבעוניים היחודיים למקום. 

נצא לצלם בשטח הפתוח העצום בו חונים העדרים של מאות הגמלים, הסוסים והבהמות וכמובן המאהלים של משפחות הנוודים, אוהלי הסוחרים השונים, דוכני האוכל והרוכלים.

למעוניינים, נטפס לצילומי זריחה מרהיבים על העיר פושקאר מגבעה סמוכה.

לינה פושקאר

 

יום 6 /  ג'איפור 

ג׳איפור, העיר הוורודה  - בירת ראג'יסטאן שנצבעה בצבע הוורוד - כתום, כאות להכנסת אורחים והיוותה בעבר מופת לאדריכלות ובנייה. כאן נסתובב עם ריקשות אופניים וברגל בשווקים השונים וברחובות הראשיים, נראה את רובעי בעלי המלאכות ורובעי המסחר והמגורים ואת המקדשים המעוצבים שבעיר.

נבקר במפעל טקסטיל, שהרי אנחנו בבירת הטקסטיל העולמית.

לינה ג’איפור

 

יום 7 /   דלהי 

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע ל Galtaji. הוא אתר עלייה לרגל עתיק הינדי, כ -10  ק"מ מג ‘איפור, הידוע גם בשם מקדש הקופים בשל שבט הקופים הגדול שגר שם.

האתר מורכב מסדרה של מקדשים שנבנו לתוך פתח צר בגבעת ההרים המקיפה את ג'איפור. מעיין טבעי עולה על הגבעה

וזורם כלפי מטה, ממלא סדרה של חילות קדושים (מיכלי מים) שבהם צליינים מתרחצים.

לאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה לדלהי.

לינה דלהי

ימים 8-9 /  רישיקש 

את היום נתחיל בנסיעה ברכבת לכוון צפון, מי שמבקר בהודו חייב, ממש חייב את החוויה של נסיעה ברכת ולו פעם אחת. וכך נעשה!

ניקח את רכבת הבוקר ונצפין לרישיקש – בירת היוגה והמדיטציה העולמית אליה נוהרים מערביים ומקומיים כאחד. רישיקש יושבת על גדת נהר הגנגס במקום בו הנהר מגיח מן ההימלאיה שופע נקי וכחול ומלא חיים. נסייר בעיירה במתחמים השונים ובמנזרים שלאורך הנהר, נצפה בטקס האארטי עם השקיעה בו משתתפים מאות אנשים ובמיוחד פרחי נזירים צעירים.

לינה רישיקש

 

יום 10 /  הארידוואר

הארידוואר, אחד המקומות הקדושים והחשובים להינדים, שוכנת לצד נהר הגנגס. היא נחשבת לאחד משבעת האתרים הקדושים ביותר לדת ההינדית. נחזה בתושבי העיר מנקים ומקשטים לקראת הערב בו יודלקו מיליוני מנורות שמן, נרות ואמצעי תאורה שונים המכבדים את בוא האלים בערב זה. הירח המלא של אותו יום חשוב במיוחד כי האלים מתעוררים משנת המונסון שלהם ולכן זה יום רב מזל הנחגג בכל צפון הודו.ונחזה בטקסים הססגוניים הנערכים על גדת הנהר עם מוזיקה ואש כמובן נחווה ונצלם לילה מיוחד זה.

לינה הארידוואר

 

ימים 11-12 /  דלהי

 נצא לדלהי בטיסה.

נבקר בתחנת הרכבת של אולד דלהי שלא השתנת מימי הבריטים, נסייר בנסיעה בריקשות בעיר העתיקה, נבקר בשווקים השונים שנבנו במאה ה-17. נבקר במקדש הסיקי הגדול בעל כיפות הזהב שמאכיל כל יום אלפי אנשים, נכנס למטבח שבו בסירי ענק מתבשלים אלפי מנות אוכל.(נוכל לעזור בהכנת האוכל) נבקר במסגד הגדול והמרהיב של דלהי, נרחיב את אופקינו הקולינרים בשווקי התבלינים, 

לינה דלהי

 

יום 13 / 

יום החזרה לארץ

bottom of page