top of page
האלונג ביי
יופי מקומי
שדות האורז מוריקים

   מסע לצפון וייטנאם
שבטים, טרסות אורז, נופים עוצרי נשימה,שיט במפרץ האלונג ביי, כפר קרמיקאים, סדנת אוכל ויטנאמי, שווקים   מקומיים, שדות תה
 !!!מסלול מיוחד ויחודי
קבוצה קטנה-מקסימום 10 מטיילים
  שבועיים מלאים של טירוף חושים
 

מסלול הטיול :

המסלול שבחרתי משלב נופים עוצרי נשימה, מפגש עם שבטים, שייט במפרץ הא לונג שהוכרז כאחד משבעת פלאי עולם (השייט באוניית פאר, לינה בתאים פרטיים), שווקים מקומיים, סדנת בישול אוכל וייטנאמי, האנוי הבירה, איזור ספא שנחשב לאחד האיזורים היפים בעולם, טרסות האורז והתה האינסופיות, זריחות ושקיעות מהפנטות, כפרים נידחים ולא מתויירים, מפגש עם אורח החיים המקומי, הכרת המטבח הוייטנאמי והמון צילום וצילום… והרשימה עוד ארוכה. 

 

מפרט הימים:

יום 1 ננחת בבוקר בהאנוי, לאחר קבלת אישורי הכניסה למדינה וניסע לאחד המקומות עוצרי הנשימה בוייטנאם, טרסות אורז, כפרים אותנטיים, הליכות בטבע, טרסות אורז…. .

יום 2 נשהה באותו איזור עוד לילה.

יום 3 בדרכנו צפונה נבקר במפעל למקלות צ׳ופסטיקס, נראה את כל תהליך העבודה, החל מעץ הבמבוק הגולמי ועד למוצר הסופי..מפעל שנמצא באחד הכפרים בדרך,  בהמשך נחלוף על פני שדות התה האין סופיים, נעצור, נראה ונבין את מלאכת הקוטפים, נקבל הסברים על שיטות גידול התה וסוגיו השונים. 

יום 4 :נתחיל את דרכנו ל Mu Cang Chai אחד המקומות השווים בוייטנאם, נעלה לאחת הגבעות שמשקיפות על האיזור כולו ונחווה נוף מטריף. בדרך נעצור בנקודות תצפית על אחד האיזורים המרהיבים של טרסות האורז.

יום 5: בבוקר נצא ונמשיך צפונה במרחבי ירוק העד, נגיע לעיירה קטנה, נלון בה, ולמחרת בבוקר נשכים קום כדי לבקר בשוק המקומי.

יום 6 : לאחר ביקור בשוק המקומי נמשיך להצפין לאחד הכפרים עם שוק מקומי של אנשי שבטים מהאיזור כולו. אחד השווקים האותנטיים והגדולים בוייטנאם.  חוויה תרבותית מרתקת.

יום 7 : נתמקד באיזור הצפוני של וייטנאם שבחלקו גובל בסין, נגיע לסאפא שנחשבת לאיזור הגיאוגרפי היפה ביותר בוייטנאם, נבקר ונתוודע לשבטים, נעבור דרך כפרים נדחים ולא מתויירים, נפגוש בעלי מקצוע מרתקים.....

ימים 8-9 : יומיים שהייה במקום שמחייב התייחסות מיוחדת למקום. איזור מרהיב…מה שאומר שגם נקדיש יום שלם להליכה באיזור כפרי, גבעות וטרסות אורז מהיפים והמרשימים של וייטנאם. כמו שהמדיך המקומי התבטא stunning rice terraces

יום 10 : ביום זה יהיה יום שרובו נסיעה כדי להגיע להאנוי בשעות אחהצ המוקדמות, 

האנוי זאת עיר עם המון אקשיין, סואנת וצבעונית, שווקי אוכל עם גסטרונומיה משובחת, אלפי אופנועים, אנשים חייכניים, אין סוף חנויות , אגם מרכזי שסביבו רוחשות פעילויות ספורטיביות, אנשי התאי צי שכל בוקר משכימים קום, משפחות שמבלות קבוע במרחבי האגם….ועוד ועוד. 

יום 11 : נשכים קום ונחווה את העיר מתעוררת, לאחר מכן נצא להפלגה במפרץ האלונג ביי, אחד משבעת פלאי עולם. נשהה על אוניית פאר.

יום 12 : נסיים את ההפלגה לקראת הצהריים, בדרכנו חזרה להאנוי נעצור בכפר אומנות הקרמיקה.

יום 13 : נצא בבוקר לכוון אחד הכפרים המקומיים במרחק שעה נסיעה, נשתתף בסדנת אוכל וייטנאמי, (נלמד ונכין אוכל) ביום נחזור להאנוי לקראת אחהצ, ונצא ״לקרוע״ את העיר.

יום 14 : יום שכולו האנוי. סיור ברחבי העיר,נבקר בשכונת הרכבת המדליקה, נחרוש את העיר והשווקים המקומיים, בערב נצא לשוק האוכל הלילי שכל כולו חגיגה, נלגום קפה משובח על הנהר.

יום 15 : בצער רב עוזבים את וייטנאם.

חשוב לציין, במהלך הטיול נקיים הליכות רגליות בתוך כפרים מקומיים, יום אחד יוקדש כולו להליכה. (ההליכות הם ברמת קושי נמוכה ויתאימו לכל אחד)  המסלול מתוכנן בקפידה, עם דגש על היכרות מעמיקה ומרתקת של וייטנאם. ויש לקחת בחשבון שיתכנו שינויים במסלול במידה ויהיו אילוצים.

הקבוצה תהיה בת מקסימום 10 משתתפים, מה שמאפשר יחס אישי  והתנהלות מגובשת

EYAL7214-.jpg
EYAL2396-.jpg
EYAL8715-.jpg
EYAL3557-.jpg
EYAL0742-.jpg

וייטנאם.

אנשים חייכניים, נוף ירוק-עד, משולב בטרסות אורז, שיחי במבוק גבוהים ומפלי מים. וייטנאם היא מגוון של צבעים, ערים, מקדשים, מטבח משובח ואתרי טבע מרהיבים ביופיים. 

הנופים בוייטנאם כוללים את הדלתא רחבת הידיים של נהר המקונג, מפרץ האלונג, חופים קסומים וקילומטרים של טרסות אורז ציוריים שבהם עובדים חקלאים מקומיים בכובעי קש. בצפון מתנשאים הרים גבוהים, שם ניתן לפגוש את המקומיים הלבושים לפי השבט שאליו הם שייכים, במזרח חופי ים ובפנים הארץ עמקים ודלתת המקונג שלאורכו כפרים קטנים, בתים ושווקים צפים.

המטבח הוייטנאמי משובח וכולל שילוב של השפעות הודיות, סיניות ובעיקר צרפתיות. השילוב הזה מביא איתו טעמים חדשים ומפתיעים. האוכל הוייטנאמי עדין ובריא, האורז הוא המרכיב המרכזי כשנלווים אליו ירקות ופירות, דגים ופירות ים, מרקים עם אטריות אורז.

 

בספטמבר 2018 החלטתי לצאת למדינה המדהימה הזאת כדי להכין מסלול טיול. צירפתי אלי עוד 5 אנשים אוהבי צילום, טבע, תרבות ונופים, ובמשך 15 יום חרשנו את צפון וייטנאם.

בניתי עבורכם מסלול מעניין, מאתגר המפעיל את כל החושים.

EYAL1943-.jpg

מחיר הטיול:

*תוספת לחדר יחיד 665 דולר.

חדר עם שותף/פה יתאפשר במידה שימצא/תימצא  שותף/פה  מתאים/מה.

:המחיר כולל

 הדרכה: אייל הירש - מנטור צילום + מדריך מקומי דובר אנגלית

,לינה: בתי מלון/לודג׳ים ברמה טובה וגבוהה,לילה אחד במפרץ הא לונג  באוניית פאר, לינה בתאים פרטיים

כלכלה: לכל אורך הטיול ארוחות בוקר, ו- 4 ארוחות ערב/צהריים, באוניה פנסיון מלא

תחבורה - מיניבוס ממוזג

 טיסות

מים מינרלים - שני בקבוקים לאדם ליום

:המחיר אינו כולל

 טיפים

ויזה - 25 דולר

ביטוח טיולים

כניסה לאתרים

הוצאות אישיות

 

:תנאים כלליים

במידה ויהיו שינויים במחירי הטיסות או היטלי הדלק, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.

המחיר נכון לתאריך 12/6/2019

חיסונים: יש לברר בלשכת הבריאות המקומית.

* התוכנית והתכנים עלולים להשתנות בעקבות אילוצים והחלטת המדריכים.

ט.ל.ח

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
tongquan.jpg

כתבה בנושא מסעות צילום עם אייל הירש מתוך אתר

bottom of page