top of page
IMGL9036.JPG
טיול צילום - מרוקו
טיול צילום - מרוקו

מסלול הטיול

 

יום 1 / תל אביב – אירופה – קזבלנקה – פס (מיניבוס) 

נצא בטיסת בוקר אל עבר קזבלנקה דרך יעד באירופה. לאחר הנחיתה ניסע אל העיר פס. בסיום ההתארגנות במלון נצא לסיבוב היכרות ראשונית עם העיר. ביום זה נכיר ונתוודע לאורבניות של העיר פז וסמטאותיה הצרות. ניכנס אל נבכי העיר העתיקה, נתוודע לאנשי העיר, לריחות, לטעמים ולצבעוניות האין סופית. נסיים לקראת שקיעה בתצפית מרהיבה על העיר.

לינה : פס 

 

יום 2 / פס  (מיניבוס)  

את מרבית היום השני למסע, נקדיש לשווקים בעיר. נתחיל את הסיור בתצפית על העיר באור הבוקר, לאחר מכן נתחיל בסיור אורבני. נכיר את המלאח היהודי, נפגוש בבעלי מלאכה שמלאכתם נעשית לפי מסורת עתיקה, נשוטט בין הסמטאות של המדינה העתיקה, בין בעלי המלאכה והשווקים הצבעוניים והריחניים, סוק אלעטרין – מוכרי התבלינים, סוק אלחינה – שוק הכופר, סוק א-סבעין – שוק צובעי הצמר, סוק א-דרבעין – שוק הבורסקאים, יום גדוש ומרתק.

לינה : פס

 

יום 3 / פס – בני מלל (מיניבוס) 

לאחר ארוחת הבוקר נצא מהעיר פס לכוון אוזוד. נחצה את רכס האטלס, נפגוש בדרך את קופי המקוק, נעבור דרך העיירה האלפינית איפראן ונרד לכוון עמק בני מלאל. לעת ערב נגיע למלון.

 

יום 4 / בני מלל – אגם בין אל ווידאן – אימלשיל  (ג’יפים) 

לאחר ארוחת הבוקר נקבל את הג׳יפים ונצא  למפלי אוזוד ובהמשך לאורכו של אגם בין אל ווידאן, נבקר בשוק מקומי ברברי ונמשיך להעפיל אל עבר מרומי האטלס ומשם לתצפית לעבר אגמי אימילשיל.

לינה: אימלשיל

 

יום 5 / אימלשיל– קניון הדאדס  (ג’יפים) 

נפתח את הבוקר בהשכמה מוקדמת ובצילום זריחה מרהיב באחד האגמים באיזור. נחזור למלון לארוחת בוקר, לאחר מכן נצא בנסיעה לאורך הנחלים הזורמים לכוון כפר אגדל. נפרד מהכביש ונכנס לנסיעת שטח מרהיבה בלב רכס האטלס. נחצה את מעבר ההרים "טיזי וואנו" ממנו נשקף נוף מדהים ומשם נרד לתוך קניון הדאדס הצר והעמוק. לינה: דאדס

 

יום 6 / דאדס – זגורה  (ג’יפים)  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעת שטח דרומה ונחצה את ג'בל סהרו הצחיח, הדרומי מבין רכסי הרי האטלס, והיחיד הבנוי מסלעי גרניט ובזלת כהים. בדרכנו נחלוף כפרים קטנים, ונעצור לתצפית נוף מרהיבה במעבר ההרים טיזי-נ-טאזאזרט, נמשיך בנסיעה לעבר עמודי באב עלי ולכפר נוקוב ומשם לעבר זגורה

 

יום 7 / זגורה – הסהרה (ג’יפים) 

נתחיל את היום בנסיעה לעבר מדבר סהרה, בדרך נעצור בעיירה מחמיד להצטיידות לקראת הכניסה למדבר. לקראת שעת צהרים נגיע אל המאהל הטוארגי ולדיונות המרהיבות. נתארגן במאהל ונתחיל את הצעידה לכוון הדיונות. נטפס לראש הדיונה הגדולה לצפות בשקיעה - השקיעות היפות בעולם. נשוב למאהל לארוחת ערב,

יום 8 / הסהרה - ווארזאזאת  (ג’יפים)  

נפתח את הבוקר בצילום המדבר המתעורר, צילום שיש בו תחושת שקט מדהימה. האור הרך, קרירות הבוקר והשלווה נותנים את ההשראה לצילומים, האור הנמוך יוצר תאורה מרתקת על הדיונות. נחזור למאהל לארוחת בוקר, נתארגן לנסיעה לכוון העיירה פום זגוויד, נסיעה מדברית שחלקה עובר דרך ימת האיריקי, אותה ימה שבה עברו מירוצי ראלי דקר. אחרי העיירה פום זגוויד נמשיך לכוון העיירה ווארזאזאת.

יום 9 /  ווארזאזאת - מרקש  (ג’יפים

בשעות הבוקר נצא לבקר בקסבת היט בן חדו. בתום הסיור נמשיך בנסיעת שטח לאחד האזורים הפחות מתויירים של מרוקו, דרך נופית אשר תחילתה במכרות הכסף והמשכה בנוף קדומים מרהיב שילווה אותנו בדרכנו אל מרקש. את שעות אחהצ והערב נקדיש לסיור בשוק הלילה בכיכר ג'מע אל פנה המפורסמת.

לינה: מרקש

 

יום 10 / מרקש - אסווירה (מיניבוס)

לאחר ארוחת בוקר ניסע  לכוון העיר אסווירה, עיר נמל שלווה ששוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי, ומוגנת על ידי מפרץ טבעי. עיר מבוצרת ומלאת אווירה, רחובות צרים, בתים שצבועים בכחול ואדום, חנויות קטנות של אמנים ומגלפי עץ, נמל דיג שהוא אחד מנמלי הדיג העיקריים במרוקו.

לינה: אסווירה

יום 11 / אסווירה - מרקש (מיניבוס)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכוון מרקש, את היום כולו נקדיש להיכרות עם העיר מרקש. נסייר בינות לדוכנים של השוק הגדול ונצפה בבעלי המלאכה הרבים שבו: חרשי ברזל, צובעי צמר, מעבדי עורות ובעלי מלאכה מסורתיים רבים אחרים. נתוודע  לכיכר ג'מא אל פנא, הכיכר הססגונית של העיר, הכיכר שכל ערב נהפכת לשוק אוכל ענק, שוק מגוון ומרהיב ביופיו ובטעמו, כמו כן מתקבצים בו קוראים בקלפים, מרקידי נחשים, מספרי סיפורים…ועוד שלל טיפוסים מרתקים.

לינה: מרקש

יום 12 / מרקש – קזבלנקה – אירופה – תל אביב  (מיניבוס) 

סיור בוקר אחרון בעיר, ובשעות הצהריים נעלה על האוטובוס שיוביל אותנו לשדה התעופה. 

 

טיול צילום - מרוקו
טיול צילום - מרוקו

      מסע למרוקו - 12 יום

                       שווקים, קולינריה, מדבר, צבעוניות, ריחות, טעמים

                   נופי בראשית, מרקש, הרי האטלס, אסווירה, חיי הרחוב

 (שישה ימים בג׳יפים (3 מטיילים בג׳יפ

סערת חושים מרוקאית

 

מרוקו. רק מלומר את המילה "מרוקו" הדימיון מתחיל להיכנס לסערת חושים. מרוקו שימשה לאורך מאות בשנים כגשר בין היבשות אירופה ואפריקה. תושבי המדבר הברברים באו במגע עם סוחרים פורטוגזים טרם צאתם למסעות ארוכים לרוחבו של מדבר סהרה. הרוכלים בשווקי קזבלנקה, רבאט ופז סחרו בתבלינים מסתוריים עם הספרדים, והשמועות על כיכר הג'מע אל-פנה במרקש הגיעה לכל קצווי אירופה. מרוקו היא ארץ של עושר אדריכלי. ערי ימי הביניים, המבצרים הברברים והמבנים המוסלמים נחשבים ליפים ביותר בעולם. הטבע במרוקו עוצר נשימה, מפסגות האטלס הגבוהות מכוסות השלג, נהרות סוערים ואגמים אלפיניים ועד המרחבים האין סופיים של ארץ מדבר הסהרה. אולם הדבר הבולט ביותר בביקור במרוקו, הוא שנראה שההיסטוריה נוכחת בכל פינה. מרוקו היא מוזיאון פתוח ללא מסגרות ועם צבעים אנושיים וטבעיים. האומנות והמלאכות משלבות ישן וחדש, תוצר הכיבושים והאוכלוסיות המגוונות שעברו בה במהלך ההיסטוריה. כל גל אנושי כזה השקיע מתרבותו והותיר לנו אוסף מגוון של חוויות ויזואליות. 

הטיול תוכנן בקפידה עם מטרות מאוד ברורות: להכיר ולחוות את מרוקו דרך הטקסים,  והמפגשים הבינאישיים. הקניית ידע צילומי וגיאוגרפי, טיפים חשובים, דגש על מקומות ואירועים אותנטיים, הפקת המירב מכל סיטואציה שנפגוש, שיפור יכולות טכניות ובמקביל פיתוח העין האומנותית.

הטיול למרוקו הוא טיול גיאוגרפי ייחודי, איכותי ומוקפד!!

צורת ודרך הטיול מאפשרת לראות את מרוקו בצורה מעמיקה ומאפשרת חיבור לתרבות המקומית. 

היחוד של טיול צילום הוא שאנו מגיעים לאינטרקציות ומקומות שבטיול רגיל לא קורה.

לאורך המסע ינתן דגש על האמירה הצילומית, אותה אמירה שבזכותה כל אחד מהמטיילים יחווה את מרוקו בדרכו שלו עם הטבעת חותם שתישאר איתכם לעד. המסע ילווה בהדרכה צמודה הן מהפן הטכני והן מהפן האומנותי. ניפגש עם אנשי הרחוב, ניפגש עם השווקים הצבעוניים, ניפגש עם הקולינריה, ניפגש עם הטבע, ניפגש עם חיי הרחוב… ניפגש עם אין סוף ריגושים. וכל זה יתועד באופן הטוב ביותר. 

בזכות אופי הטיול, נהיה גמישים לעצור בכל כפר או שוק שנפגוש על הדרך. 

מתי בפעם האחרונה אפשרת לעצמך לעבור חוויה אחרת?

המסע מתאים לכל אחד שיש בו את התשוקה לחוות תרבות,מנהגים,מפגשים בנאישיים,  אהבה לטבע, אהבה לצלם מתוך תשוקה לחיים. 

כל מצלמה מתאימה למסע!

הקבוצה תהיה בת מקסימום  14 מטיילים, מה שמאפשר יחס אישי והתנהלות מגובשת.

כתבה בנושא מסעות צילום עם אייל הירש מתוך אתר

מחיר הטיול:

(7-8 מטיילים)

 (9-11 מטיילים)

 (12-13 מטיילים)

 

ניתן לשהות בחדר יחיד בתוספת מחיר

חדר עם שותף/פה יתאפשר במידה שימצא/תימצא  שותף/פה  מתאים/מה.

מקסימום 14 מטיילים.

כללי

מחיר סופי יקבע בזמן הכרטוס. בהתאם לשינוי במחירי כרטיסי הטיסה**

תעופה: טיסה סדירה. תל אביב – אירופה – קזבלנקה – אירופה – תל אביב

 הדרכה: אייל הירש - מדריך צילום + מדריך מקומי דובר אנגלית בערים

הטיול במתכונת חצי פנסיון

שישה ימי ג׳יפים, 3 מטיילים בג׳יפ

לינה - בבתי מלון ברמה טובה וגבוהה, במדבר הלינה במאהל 

הקבוצה תהיה בת מקסימום 14 משתתפים, מה שמאפשר יחס אישי והתנהלות

מגובשת

המחיר אינו כולל טיפים

מפגש קבוצה לפני הטיול 

במידה ויהיו שינויים במחירי הטיסות או היטלי הדלק, יעודכן מחיר הטיול בהתאם

ט.ל.ח

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
bottom of page